Autorzy, Bestsellery, Książki

Ewa Chodakowska – królowa fitnessu

Ewa Chodakowska to polska trenerka fitness, trenerka personalna, a także autorka publikacji związanych z fitnessem, lub mówiąc szerzej, zdrowym stylem życia, ponieważ tematyka jej książek obecnie znacznie wykracza poza problematykę aktywności fizycznej. Jedna z najbardziej znanych i wpływowych Polek bywa nazywana „polską królową fitnessu”. Niektóre książki tworzy we współpracy z mężem, trenerem personalnym Lefterisem Kavoukisem. To właśnie poznany w Grecji Kavoukis pokazał jej świat fitnessu, który stał się dla Ewy Chodakowskiej pracą i sposobem na życie.

Działalność w zakresie fitnessu i zdrowego trybu życia

Ewa Chodakowska początkowo promowała fitness i swoją działalność w telewizyjnych programach śniadaniowych, takich jak Pytanie na śniadanie czy Dzień dobry TVN. Robi to okazyjnie również obecnie, jednak znacznie poszerzyła swoją działalność. Od 2015 roku jest redaktorką miesięcznika Be Active. Dietetyka & Fitness. Prowadzi także warsztaty i treningi fitness. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie oraz tworzy płyty DVD z programami treningowymi. Jednym z najważniejszych aspektów jej działalności jest wydawanie książek.

Przepis na zmianę

Publikacje Ewy Chodakowskiej to książki mające na celu promowanie zdrowego trybu życia i popularyzowanie fitnessu. Poza filozofią takiego stylu życia, znajdziemy w nich szczegółowe plany treningowe, dokładnie opisane ćwiczenia na zgrabną sylwetkę, a także przykładowe posiłki i gotowe diety dla osób, chcących cieszyć się zdrowym i zadbanym ciałem. Taką publikacją jest na przykład napisana razem z mężem książka Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej: moje wybory, moja dieta, moje ćwiczenia: 150 przepisów.

Motywacja i wytrwałość w dążeniu do celu

Istotą książek Chodakowskiej jest motywowanie odbiorców do zmian i aktywności. Celem autorki jest skuteczne zachęcanie do zdrowego trybu życia, poprzez słowa, które do nich kieruje oraz opisanie efektów, które obiecuje po wysiłku. Przekonuje ona, że warto poświęcić czas i energię na pracę nad sobą, ponieważ to procentuje. Jej książki zachęcają i skutecznie motywują do pracy nad własnym ciałem i życiem. Chodakowska wychodzi bowiem z założenia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jeśli będziemy zdrowi i atrakcyjni, przełoży się to na nasze zdrowie psychiczne, komfort i dobre samopoczucie. Książki mają nauczyć nas, jak to osiągnąć.

Same plany treningowe, opisy ćwiczeń i propozycje jadłospisów są w książkach Ewy Chodakowskiej opisane bardzo dokładnie i precyzyjnie. Dzięki nim znaleźć można motywację do zmian, siłę w dążeniu do celu, a także gotowy przepis na to, jak osiągnąć zamierzone efekty.